Długopis 3D dla dzieci 3Doodler – hit czy kit?

To dziś magiczny pisak trafił na stronę aukcyjnąoraz uzyska pełne sfinalizowanie. Czym jest ołówek 3D? Jak działa? Jest to drukarka 3D miesząca się w dłoni, dzięki niej możemy indywidualnie, odręcznie tworzyć obiekt 3D bez specjalnych szablonów, rysując na dowolnej powierzchni – nie ważne czy to papier czy skrawek muru. Jego cena mieści się w granicach 300 zł (75$) a więc jest to dość atrakcyjna cena.
Ponadto jest niezwykle lekki – waży tylko niecałe 200 gramów a łapanie temperatury zajmuje mu zaledwie 1-2 minut. Istotne jest, że ma zamontowany podajnik plastiku ABS/PLA (3mm) i za pomocą guzika tworzy rzeźbę z aktualnie wykonywanych ruchów. Można wykonywać wszystko za pomocą przycisku oraz naszej kreatywności – tylko pamięć jest ograniczeniem.

Gdzie znaleźć ten wyjątkowy długopis 3D?

Na stronie aukcyjnej magiczny ołówek możemy kupić za 75$ przy odrobinie wsparcia twórców. Ponadto w tym miejscu jest szansa, aby dostać również inne ciekawe prezenty. Najważniejsze jest to, że projekt zostanie zrealizowany, a jego budżet przekroczy założone 30 tysięcy dolarów. Dosłownie kilkadziesiąt minut został sfinalizowany za kwotę 23 tysiące dolarów, natomiast aktualnie jest to prawie 27 tysięcy. W momencie gdy to właśnie Ty czytasz ten artykuł to kwota rośnie. Jest to ciekawe urządzenie, które wiele osób chce przetestować.

Przedmioty, które zostały przykładowo stworzone przez magiczny ołówek

Przede wszystkim – portret twórców projektu. Bez problemu można takim ołówkiem wykonywać portrety oraz rysunki między innymi zwierząt lub innych postaci.

Za pomocą ołówka 3D możemy wytworzyć mniejsze elementy, które w późniejszym czasie można połączyć ze sobą. Powoduje to, że wytwór wyobraźni może przeobrazić się w coś wielkiego – kwestia czasu oraz kreatywności. Możesz stworzyć wszystko to, na co masz ochotę. Urządzenie w dodatku jest bardzo proste w obsłudze, co powoduje, że każdy może poczuć się artystą. Ponadto warto wspomnieć, że artyści, którzy tworzą swoje prace przy użyciu stalowych drutów współpracują z twórcami urządzenia. Reasumując – będą mogli zrezygnować z drutów, a swoje pomysły realizować za pomocą plastiku, który jest łatwiejszy a przy okazji tańszy. Na plus również jest fakt, że może on być wielokolorowy – barwy nas nie ograniczają a stal ma niestety tylko jeden odcień.

Przyszłość projektu 3Doodle

Twórcy obiecują udostępniać swoje szkice, które usprawnią tworzeniu modeli 3D. Czasami wyobraźnia zawodzi oraz zmusza nas do korzystania z szablonów. Rysując dane elementy, a następnie składając w odpowiedniej kolejności – otrzymamy jeden, za to duży obiekt. Może być przyjąć dowolne rozmiary – tu jedynym ograniczeniem może być czas, który pozwala na realizację projektu. Ponadto autorzy nawiązali już współpracę z znanymi artystami takimi jak Michał Białek. Urządzenie zyskuje na coraz większej popularności, a dzieła wielkich artystów wykonanych za pomocą drukarki 3D sprawi, że urządzenie będzie coraz bardziej rozpoznawalne. Dzięki niemu każdy z nas będzie mógł odkryć w sobie nieznany talent oraz dusze artysty za niewielką cenę.

Dodaj komentarz