Jak sprawdzić, kto dał lajka Twojej stronie?

G+ na Twojej stronie? Rozszyfrowujemy kogo zainteresowałeś

Rozbudowujesz swój profil, publikujesz kolejne interesujące materiały, zdjęcia chcąc przyciągnąć jak największą liczbę osób. Nadchodzi moment, w którym zauważasz różnicę na liczniku lecz nie wiesz jak sprawdzić kto kliknął G+ na Twojej stronie? Przybywamy z pomocą.

Podchodząc do sprawy z logicznego punktu widzenia, informacji o tym kogo zainteresowaliśmy powinniśmy szukać w statystykach Google Analytics. Na próżno jednak dopatrywać się tam takich rzeczy. Sprawa jest prosta więc obędzie się także bez specjalistycznych narzędzi czy aplikacji.

Dwa proste kroki:

Aby posiąść interesujące nas informacje trzeba jedynie skopiować tytuł artykułu bądź notatki posiadającej “+1”, a następnie wkleić ją do wyszukiwarki dostępnej w Google Plus. Wtedy ukaże się nam pełen spis osób, posiadających profil publiczny, które podzieliły się naszą treścią.

Przydatne informacje czy strata czasu?

Jeżeli interesuje nas jak internauci reagują na publikowane przez nas treści, możliwość ta jest jak najbardziej przydatna.  Sprawdzenie reakcji obserwujących pozwala na rozwijanie profilu w odpowiednim kierunku, wprowadzenie poprawek w celu zwiększenia zainteresowania. Ponad to możemy dyskutować z obserwatorami na temat udostępnionego przez nas tekstu.

Przycisk “+1” działa na podobnej zasadzie do “lajka”, który możemy znaleźć na portalu Facebook. Jest on sumą kliknięć na www, Google Plus oraz komentarzy, które zainteresowani zostawili pod udostępnionym autora materiałem.

Dodaj komentarz