Diamentowy Klub Patricii Harkins-Bradley bestsellerem iTunes?

Diamentowy Klub, nowa książka autorstwa Patricii Harkins-Bradley został udostępniony za pośrednictwem iTunes 29 lipca. Powieść liczy sobie 250 stron i jest dostępna w cenie około 1 dolara. Już tego samego dnia książka wylądowała na liście najczęściej ściąganych przez internautów pozycji.

Romansidło czy romans czyli o czym mówi powieść?

Główna bohaterka – Brianna odkrywa, że jej dotychczasowy partner, z którym stworzyła wartą miliony dolarów firmę wziął ślub! Wszystko by było dobrze, gdyby to ona była Panną Młodą jednak najwidoczniej ukochany postanowił zadeklarować swoją wierność innej kobiecie.

Oczywiście Brianna dowiaduje się o całej sytuacji i postanawia się zemścić, a jako formę odwetu wybiera zemstę seksualną. Postanawia zatem udać się w podróż, która pozwoli jej zrealizować biznesowe marzenia i uskutecznić wspomniany powyżej odwet.

Co da nam przeczytanie jednej z najczęściej ściąganych w sieci pozycji „literackich”?

Jeśli cenicie sobie dosadne opisy seksualnych przygód nie trzymające się żadnej logicznej całości, to jest pozycja właśnie dla Was.

Proste opisy i nieskomplikowany język skusiły użytkowników do wystawienia książce łącznej oceny 4.6 (na 5 możliwych gwiazdek) na Amazonie oraz 4,5 gwiazdki na iTunes. Dodatkowo Diamentowy Klub zebrał ponad 22 tysiące opinii, w większości pozytywnych.

Co sądzą o Diamentowym Klubie internauci?

Internauci między innymi porównują tę książkę do 50 Twarzy Greya, zaznaczają, że nie jest to pozycja dla każdego i deklarują inspiracje jaką dało im jej przeczytanie. Część z czytelników wręcz utożsamia się z głównym bohaterem doceniając żarłoczny apetyt głównej bohaterki i jej umiejętność „łapania życia za jajka”.

Pojawiają się nawet komentarze mówiące o tym, że Diamentowy Klub znacznie przewyższa 50 Twarzy Greya!

W czym tkwi fenomen Diamentowego Klubu?

Zacznijmy od tego, że autorka Patricia Harkins-Bradley nie istnieje! Książka została wydana przez dwóch trolli internetowych: Justin Robert Young oraz Brian Brushwood prowadzących podcast NSFW. Ich głównym celem było „zabawienie się” tak popularną w USA historią Christiana Greya i udowodnienie, że nawet absurdalność i brak logiki mogą przebić się w iTunes na tyle aby dostać się do TOP10.

Fabuła i styl w jakim napisany został Diamentowy Klub na pewno nie należą do tych liczących na nominację do literackiej nagrody. Może wynika to z faktu, że tworząc ją, autorzy poprosili swoich fanów o stworzenie opowiadania, którego główną bohaterką będzie Brianna Young. Ze skrawków masowo nadsyłanych tekstów, skleili książkę nie stosując nawet podstawowej edycji. Następnie poprosili swoich fanów o ściągnięcie książki i wystawienie pozytywnego komentarza. Takie działanie okazało się strzałem w dziesiątkę bowiem publikacja znalazła się na czwartym miejscu w TOP10 iBooks Store kategorii „Romans”oraz pisano o niej między innymi w The Guardian i NextWeb.

Sukces był na tyle duży, że pojawiające się negatywne komentarze lądowały na ostatnich stronach nie mogąc przebić się przez pozytywy wypisywane przez fanów Justina i Briana.
Dodatkowo autorzy stwierdzili, że za zarobione ze sprzedaży książki pieniądze urządzą imprezę dla swoich fanów, a na koncie ze sprzedaży jest już ponad 7 tysięcy dolarów!

Jak widać nawet troll może stanąć na podium przeznaczonym dla bestselerowych pisarzy.

Dodaj komentarz